Soud rozhodne v kauze člena tzv. Berdychova gangu Prokopa

Praha – Středočeský krajský soud dnes rozhodne v kauze Jaromíra Prokopa, posledního neodsouzeného člena tzv. Berdychova gangu. Obžaloba muže viní z účasti na čtyřech loupežích z 90. let. Prokop se ke skutkům přiznal, odmítl ale tvrzení spolupachatelů, že přepadení vymyslel a zorganizoval. Také zdůraznil, že při loupežích nikdy nepoužil fyzické násilí.

Obžaloba tvrdí, že někdejší provozní šéf pražského podniku Discoland Sylvie Prokop se v letech 1995 až 1996 v hlavním městě společně s Davidem Berdychem a dalšími spolupachateli postupně podílel na přepadení obchodního domu, podnikatele, vozu s penězi a také na únosu zlatníka, který při akci gangu přišel o život.

Prokop se před spravedlností skrýval v USA, policie ho tam dopadla až loni. Česká justice ho v mezičase odsoudila k 13,5 roku vězení. Po svém vydání do vlasti Prokop využil svého práva požádat o zrušení verdiktu a o nové projednání svého případu. Státní zástupce pro něj nyní navrhuje 11,5 roku odnětí svobody, a to kvůli tomu, že po novele trestního zákoníku na Prokopovy skutky dopadá mírnější trestní sazba než dříve.

zdroj: ČeskéNoviny.cz