Soud začne projednávat požár v Bohumíně, při kterém zemřelo 11 lidí

Ostrava – Krajský soud v Ostravě se dnes začne zabývat případem úmyslně založeného požáru v Bohumíně na Karvinsku, při kterém zemřelo 11 lidí. Obžalovaný pětapadesátiletý žhář už před časem uzavřel se státním zástupcem dohodu o vině a trestu. Souhlasil s doživotním trestem. Právě podrobnostmi této dohody se bude senát krajského soudu zabývat.

Pokud soud dohodu schválí, vynese jen rozsudek. Obviněný muž se tak vyhne klasickému soudnímu líčení s výslechem svědků. Situaci ale komplikuje fakt, že obviněný tím odmítl uznat nároky poškozených na náhradu majetkové a nemajetkové újmy. O těch bude soud rozhodovat.

Požár panelového domu vypukl loni 8. srpna odpoledne. Motivem žhářského útoku byly podle žalobce spory v rodině. Oheň se rychle šířil. V bytě bylo 15 lidí, konala se tam oslava narozenin.

Při požáru zemřeli útočníkova manželka, syn, vnuk a jeho matka. O život přišly i další dvě děti pozvané na oslavu. Dalších pět lidí zahynulo po pádu z okna, když se snažili plamenům uniknout. Čtyřem dalším se podařilo z bytu uniknout přes balkon.

zdroj: ČeskéNoviny.cz