Střelec na univerzitě v Heidelbergu zranil čtyři lidi, jeden zemřel. Po smrti je i útočník

Německý bulvární list Bild na svém webu uvedl, že muž začal v přednáškovém sále střílet a poté obrátil zbraň proti sobě. Motiv útoku policie blíže nerozvedla. Řekla jen, že útočník použil dlouhou střelnou zbraň a že je mrtev.

Na Twitteru muži zákona potvrdili, že další nebezpečí již nehrozí a že jsou po incidentu čtyři zranění, část ve vážném stavu.  Později agenura DPA s odvoláním na bezpečnostní zdroje uvedla, že jeden ze zraněných zemřel. Zároveň informovala, že střelec byl studentem a v době činu měl u sebe několik zbraní. Po útoku měl z posluchárny utéct a spáchat sebevraždu.

Více než deset podobných útoků v Německu v tomto tisíciletí

„Pachatel je mrtvý,“ sdělila už dříve odpoledne policie v Mannheimu, který spolu s Heidelbergem a Ludwigshafenem tvoří společnou metropolitní oblast. Dodala, že na místě nadále zasahují policisté.

Incident se stal v městské části Neuenheimer Feld, kde je část heidelberské univerzity včetně univerzitní kliniky. Policie vyzvala na Twitteru veřejnost, aby se oblasti vyhnula, a umožnila tak záchranářům a policistům pracovat.

Zpravodaj České televize v Německu Martin Jonáš v odpoledním vysílání ČT24 připomněl, že podobné útoky nejsou v Německu zcela ojedinělé. „V tomto tisíciletí na školách útočilo střelnými zbraněmi více než deset útočníků. Jeden z incidentů se odehrál v roce 2002 v Erfurtu, zahynulo při něm 16 lidí a útočník následně obrátil zbraň proti sobě. Pak přišla série útoků v roce 2009, z nichž ten nejhorší měl 15 obětí,“ rekapituloval Jonáš.


zdroj: ČT24 Zprávy