Střelec zabíjel v supermarketu v americké Virginii

Muž, který byl považován za vedoucího obchodu, podle médií zahájil palbu a poté obrátil zbraň proti sobě.

Policejní hlídky k supermarketu vyrazily v úterý po 22:00 místního času (4:00 SEČ). „V průběhu dalších 30, 45 minut jsme objevili množství obětí a zraněných,“ citovala mluvčího Lea Kosinského stanice CBS News.

Podle policejního mluvčího na místě „není víc než deset mrtvých“, informovala stanice NBC Washington.

Společnost Walmart uvedla, že je „touto tragickou událostí šokována“. Dodala, že úzce spolupracuje s bezpečnostními složkami.

Demokratický senátor za stát Virginie Mark Warner na Twitteru napsal, že je „znechucen zprávami o další masové střelbě“. Demokratka Louise Lucasová, která je členkou virginského státního zákonodárného shromáždění, uvedla, že je „naprosto zdrcena“ tím, co označila za poslední případ „hromadné střelby v Americe“. „Nedám pokoj, dokud nenajdeme řešení, jak ukončit epidemii násilí páchaného střelnými zbraněmi v naší zemi,“ poznamenala na Twitteru.

Útok se odehrál jen několik dní poté, co střelec zahájil palbu v gay klubu v americkém státě Colorado, kde zabil pět lidí a sedmnáct dalších zranil. V roce 2019 si střelba v obchodě Walmart v texaském El Pasu vyžádala třiadvacet mrtvých.

 

Zdroj: ČT24