Teploty se v týdnu někde dostanou nad 10°C, postupně dorazí srážky

Počasí na začátku tohoto týdne budou provázet velké regionální rozdíly – zatímco na některých místech se teploty dostanou i přes deset stupňů Celsia, jinde zůstanou jen těsně nad nulou. Později se teploty sjednotí a o víkendu se budou pohybovat od sedmi do 12 stupňů. Od pátku už nemá mrznout ani v noci. Zpočátku slunečná obloha se postupně zatáhne, koncem týdne se přidá déšť, na horách budou srážky smíšené nebo sněhové. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Během dneška má být jasno až polojasno, zejména na Moravě a severozápadě se hlavně po ránu objevily mrznoucí mlhy a námraza. Nejvyšší denní teploty budou od tří do sedmi stupňů Celsia, při déletrvající nízké oblačnosti vystoupí jen těsně nad bod mrazu, zatímco v Pošumaví, na Frýdlantsku a Jesenicku může teploměr ukázat i 11 stupňů. Podobný ráz počasí vydrží také v úterý.

Ve středu se obloha zatáhne, mohou se objevit přeháňky a mlhy, po ránu mrznoucí. Odpolední teploty nepřekročí osm stupňů Celsia, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti zůstanou jen kolem dvou stupňů nad nulou. Ve čtvrtek přibyde srážek, které budou v polohách nad 800 metrů smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty vystoupí na pět až devět stupňů.

V pátek očekávají meteorologové zataženo až oblačno, občasné přeháňky, maxima až 11 stupňů Celsia. Také o víkendu zůstane obloha převážně zatažená, hlavně na severu má pršet, na horách bude padat sníh nebo sníh s deštěm. Teploty zůstanou nad nulou i nad ránem, přes den budou od sedmi do 12 stupňů Celsia.

Autor: ČTK