TK po jednání krizového štábu hlavního města Prahy k migrační vlně

Praha – ČTK bude dnes ve 14:00 živě vysílat tiskovou konferenci po jednání krizového štábu hlavního města Prahy k situaci ohledně migrační vlny a k otevření Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině v novém místě.

Česko dosud udělilo dočasnou ochranu 294.844 Ukrajincům prchajícím před ruskou invazí. V neděli jich přibylo 1020, přibližně o 1550 méně než ve stejný den před týdnem. Aktuální údaje zveřejnilo v pondělí ministerstvo vnitra na twitteru. Počet ukrajinských uprchlíků v Česku podle čtvrtečního vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) ustálil na přibližně 300.000.

Asistenční centrum u metra Vysočanská, které nabízí příchozím pomoc s registrací, ubytováním, doklady, zprostředkováním práce či pojištěním, do středy sídlilo v Kongresovém centru Praha (KCP) u stanice metra Vyšehrad. Důvodem stěhování střediska byly již nasmlouvané akce v KCP včetně těch k předsednictví České republiky Evropské unii.

Kapacita je ve Vysočanech oproti KCP asi tříčtvrtinová, denně tam může být odbaveno až 2700 lidí. To by podle vedení města mělo stačit, protože v poslední době se denní počet uprchlíků odbavených v centru pohybuje mezi 500 a 1000 lidmi.

zdroj: ČeskéNoviny.cz