U Veltrus havaroval kamion s kravami, D8 na Prahu je zavřená

Provoz na dálnici D8 poblíž Veltrus na Mělnicku bude kvůli překládce krav z havarovaného kamionu ve směru na Prahu přerušen nejméně do 11:00. Dálnice je uzavřena mezi exity devět Úžice a 18 Nová Ves. Dopravu policie odklání z dálnice na souběžnou silnici číslo 608. Přesné trvání uzavírky se může změnit, řekla ČTK po 8:00 krajská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Dopravu v ranní špičce podle ní zkomplikovala jedna menší nehoda dvou osobních aut kolem 7:30 na objízdné trase u exitu 18.

Havárie kamionu, který převážel přes 30 krav, byla na 14,5 kilometru hlášena dnes před 02:00. Auto skončilo na boku mimo silnici. „Překládka začala kolem 7:30, zvířata byla na boku několik hodin, jsou ve stresu, některá možná uhynula,“ řekla mluvčí. Na místě je podle ní krajská veterinární správa, aby posoudila stav zvířat. Podle informací hasičů na síti X jsou krávy vyčerpané, hasiči musí každou postavit na nohy pomocí jeřábu.

Nehoda se podle informací dopravní policie obešla bez zranění osob. Veterináři nařídili zvířata z havarovaného auta neprodleně přeložit.

Autor: ČTK