Ulice Ukrajinských hrdinů v Praze už je osazena novými tabulemi. Ruská ambasáda by mohla mít problém s poštou

Ukrajinský velvyslanec Perebyjnis poděkoval všem, kteří se na přejmenování podíleli. „Myslím, že je moc důležité především pro českou mládež, aby věděli, co je dobro a co zlo,“ řekl. Dodal, že ukrajinská armáda bojuje nejen za svoji vlast, ale za celý civilizovaný svět. „Jsme svědky klíčových událostí nejen pro Ukrajinu, ale pro celou Evropu a pro světový bezpečnostní systém,“ řekl.

Připojily se ambasády Slovenska, Polska i pobaltských států

Odhalení se zúčastnili také zástupci ambasád Litvy, Lotyšska, Estonska, Slovenska a Polska. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) připomněl, že prostranství u ruských ambasád přejmenovaná na počest Ukrajiny se už nachází také v lotyšské Rize a litevském Vilniusu. Radní města Jan Chabr (TOP 09) dodal, že v přejmenované části ulice nestojí obytné domy, takže si žádní Pražané nebudou muset měnit občanské průkazy.

Ruská ambasáda bude muset používat nové pojmenování ulice, případně jako adresu uvádět přilehlé náměstí Borise Němcova, již dříve pojmenované podle zavražděného ruského opozičního politika. V opačném případě by časem mohla mít problémy s doručováním pošty.

Mluvčí České pošty Matyáš Vitík už dříve sdělil, že prozatím budou doručovány i zásilky označené původní adresou, půjde však pouze o přechodné období, jehož délka není striktně daná. Pošta tak podle něj postupuje proto, aby nepřidělávala problémy odesilatelům, kteří nemusí o změně vědět.

zdroj: ČT24 Zprávy