Ústecký kraj uložil pokutu 1,2 milionu korun za nevyjetí autobusů na Teplicku

Ústí nad Labem – Ústecký kraj uložil pokutu 1,2 milionu korun za nevyjetí autobusů na Teplicku. Dopravce ČSAD Slaný se hájí tím, že mu kvůli covidu chybí řidiči. Situace by se mohla zlepšit v příštím týdnu. Novinářům to dnes řekl radní pro dopravu Marek Hrabáč (ANO).

Problémy s obsazením linek má ČSAD Slaný od 1. prosince, kdy autobusovou dopravu na Teplicku provozuje. Vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk uvedl, že nebylo provedeno zhruba 15 až 20 procent objednaných dopravních výkonů. „Máme informace, že dopravce shání řidiče a situace by se mohla postupně zlepšovat,“ řekl Franěk s tím, že u ostatních dopravců obdobný problém s nedostatkem řidičů není.

Společnost situaci podle vyjádření Kateřiny Kratochvílové, předsedkyně představenstva skupiny ICOM Transport, pod níž firma patří, aktivně řeší. „Spustili jsme velkou náborovou akci a na leden jsme získali řidiče navíc, abychom zajistili dopravu i s tak vysokým počtem nemocných a lidí v karanténě. Bohužel neumí nastoupit všichni okamžitě, musí dodržet výpovědní lhůty u stávajícího zaměstnavatele,“ řekla Kratochvílová.

Mezitím vznikla petice za zrušení smlouvy mezi Ústeckým krajem a dopravcem ČSAD Slaný. „S dopravcem jsme neměli v minulosti problémy. Nemyslíme si, že by situace měla trvat nějakou delší dobu,“ uvedl Franěk. S ranními spoji, které nejezdily, měla velké problémy obec Modlany. Podle jejího starosty Lukáše Bartoně si od úterý do 22. prosince zajistila vlastního dopravce. Zaplacení spojů bude požadovat po Ústeckém kraji. O jak vysokou částku půjde, vyplyne až z faktury od dopravce.

zdroj: ČeskéNoviny.cz