V Jihlavě se střetla auta konvoje nizozemské armády, nikdo se nezranil

Jihlava – V Jihlavě se dopoledne srazila auta konvoje nizozemské armády, která se přesouvá přes Českou republiku. Nikdo se nezranil. Silnice 38 je v místě nehody neprůjezdná. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková. Nehodu s účastí pěti aut bude ve spolupráci s Policií ČR vyšetřovat vojenská policie. Objízdná trasa vede přes Jiráskovu ulici. Konvoj pokračuje v přesunu směrem na Břeclav.

Nehoda se stala na dálničním přivaděči v 9:30 nedaleko tunelu ve směru na Havlíčkův Brod. Při nehodě se střetla dvě nákladní vozidla s přívěsem a tři osobní auta. „Při nehodě se žádný z vojáků nezranil, přesto byla na místo vyslána zdravotnická záchranná služba k posouzení zdravotního stavu vojáků,“ řekla Čírtková. Vojáci podle ní vyjížděli z vojenského areálu v Rančířově.

Mluvčí generálního štábu české armády Magdalena Dvořáková ČTK sdělila, že konvoj nizozemské armády má do 100 kusů kolové techniky. Přijel v pátek z Německa. „Jedná se o standardní přesun aliančních jednotek přes Českou republiku v rámci smlouvy SOFA. Konvoj pokračuje dál směr Břeclav, včetně dvou vojáků, kteří byli propuštěni z nemocnice po kontrole,“ uvedla Dvořáková. Smlouva SOFA podle ní umožňuje přesun aliančních jednotek bez toho, aby Česká republika znala přesný účel přesunu.

zdroj: ČeskéNoviny.cz