V Moskvě útočil dron, terčem byla stejná budova jako o víkendu

Zásah kromě učiliště utrpěl také sportovní objekt, jehož hlídač byl zraněn, řekl mluvčí prokuratury v Charkovské oblasti Dmytro Čubenko. Raněný byl podle něj hospitalizován. Tymošenko zdůraznil, že ruské drony necílily na žádný vojenský objekt a v zasažených místech se nenacházali vojáci. Zraněn podle něj byl jeden člověk.

Podle starosty města Ihora Terechova byly v centru slyšet tři výbuchy, přičemž zásah utrpěla dvě patra ubytovny. „Hoří tam a pracují záchranné jednotky,“ napsal Terechov na Telegramu. Server Suspilne dodal, že po řadě explozí nastaly ve městě výpadky dodávek elektrické energie a vody.

NEÚSPĚŠNÉ POKUSY V ČERNÉM MOŘI, TVRDÍ MOSKVA
V noci na úterý údajně odrazily útok tří bezposádkových hladinových plavidel dvě lodě ruského vojenského námořnictva v Černém moři, plavící se zhruba 340 kilometrů jihozápadně od Sevastopolu. Tvrdí to ruské ministerstvo obrany s tím, že šlo o neúspěšný pokus ukrajinských ozbrojených sil.

Rusko se v Černém moři snaží blokovat ukrajinské přístavy poté, co odstoupilo od dohody umožňující námořní vývoz ukrajinského obilí. Hlídkové lodě Sergej Kotov a Vasilij Bykov, které západní zdroje označují za korvety, jsou podle dostupných informací vyzbrojeny střelami s plochou dráhou letu Kalibr. Ty Rusko často využívá k útokům proti Ukrajině.

Na počátku masivní ruské invaze na Ukrajinu se Vasilij Bykov měl spolu s později potopeným křižníkem Moskva účastnit útoku na Hadí ostrov.

Zdroj: ČT