V Neprobylicích na Kladensku byli nalezeni dva zastřelení muži

Neprobylice (Kladensko) – V budově Střední školy Euroinstitut pro lidi s handicapem v Neprobylicích na Kladensku byli vpodvečer nalezeni dva zastřelení muži. Policie potvrdila, že šlo o dospělé. Na místě jsou kriminalisté, zjišťují okolnosti jejich smrti. K dispozici zatím nejsou ani bližší údaje o zemřelých, řekly ČTK policejní mluvčí Vlasta Suchánková a mluvčí záchranné služby Monika Nováková. Policie zatím nekomentovala, zda šlo například o vraždu a sebevraždu.

Policisté podle Suchánkové přijali před 18:00 oznámení o sebevraždě v Neprobylicích. „Hlídka na místě nalezla dva muže bez známek života,“ řekla Suchánková.

Na místo zamířili záchranáři včetně vrtulníku letecké záchranky. „Dvě osoby utrpěly zranění neslučitelná se životem,“ informovala Nováková.

Euroinstitut v Neprobylicích je speciální školou zaměřenou na praktické vzdělávání klientů pobytových sociálních zařízení. Podle webu obce se v této škole mohou žáci s různým stupněm mentálního postižení vyučit v oboru úklid a výpomoc nebo absolvovat jednoletou či dvouletou praktickou školu s obory zaměřenými na košíkářství, péči o zeleň a jednoduché manuální práce.

 

zdroj: ČeskéNoviny.cz