V pražském Veletržním paláci dnes rozdají ceny České hudební akademie Anděl

Praha – V pražském Veletržním paláci dnes rozdají ceny Anděl, o jejichž držitelích rozhodují členové České hudební akademie. Na předávání cen v přímém přenosu České televize živě vystoupí Ewa Farna, Mirai nebo David Koller. Speciální vzpomínkové vystoupení bude věnováno Miroslavu Žbirkovi. Slovenský zpěvák, skladatel a kytarista zemřel loni 10. listopadu ve věku 69 let. Moderátorem bude bavič a influencer Martin Mikyska.

Slavnostní ceremoniál 31. ročníku Andělů bude patřit především nominovaným. Zahrají také Mirai nebo na objev roku aspirující zpěvačka Annabelle a producent fiedlerski. Nebude chybět ani Kateřina Marie Tichá s kapelou Bandjeez, která po úmrtí Davida Stypky dokončila jeho třikrát nominované album Dýchej. Vystupující doplní Ben Cristovao, STEIN27 a další.

Letos akademici v Andělech rozhodovali o nejlepších nahrávkách vydaných v roce 2021 ve 14 základních i žánrových kategoriích a novém laureátovi Síně slávy. Vyjma poslední kategorie se hlasovalo novým tříkolovým systémem. Do Síně slávy bude tradičně uvedená osobnost, která už v prvním kole nasbírala od akademiků nejvíce hlasů. Favoritem letošních cen Anděl je Ewa Farna, která získala čtyři nominace, a David Stypka s Bandjeez a Vladimír Mišík, kteří mají po třech nominacích. I tentokrát ceny doplní multižánrová cena popularity, v níž o vítězi rozhoduje veřejnost prostřednictvím on-line hlasování na webu cen Anděl.

V minulém roce nejvíce hlasů získal rapper Viktor Sheen.V loňském roce zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách Anděl proměnila se svým albem Řeka tři ze čtyř nominací. Uspěla v kategoriích Album, Sólová interpretka a Skladba, kterou ovládla díky písni Vlákna. Do síně slávy cen Anděl akademici zvolili Roberta Křesťana. Vzhledem k protipandemickým opatřením se ceremoniál uskutečnil bez publika, pouze za přítomnosti nominovaných umělců.

zdroj: ČeskéNoviny.cz