V týdnu se budou v ČR střídat tropické dny s deštivými, kdy bude pod 20 stupňů

V TÝDNU SE BUDOU V ČR STŘÍDAT TROPICKÉ DNY S DEŠTIVÝMI, KDY BUDE POD 20 STUPŇŮ
Tropické počasí, ale i déšť a teploty pod 20 stupňů přinese tento týden v Česku. Dnes bude až 35 stupňů Celsia, pak se v polovině týdne ochladí, ale konec týdne bude zřejmě zase s tropickými třicítkami. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ačkoli teploty budou značně kolísat, přeháňky očekávají meteorologové po celý týden. Po většinu dní se také podle nich mohou objevit bouřky.

Na dnešek předpovídá ČHMÚ značné rozdíly mezi teplotami v jednotlivých regionech. Zatímco na západě Čech bude jen kolem 26 stupňů, na jižní Moravě může teplota vystoupat až na 35 stupňů. Ústav vydal pro východ Česka výstrahu před vysokými teplotami a doporučuje lidem omezit tělesnou zátěž a nenechávat v autech venku děti a zvířata. „Dnes během dne bude přes naše území přecházet studená fronta. Před ní k nám vyvrcholí příliv teplého vzduchu s teplotami 28 až 32 stupňů Celsia, na jižní a zčásti střední Moravě až 35 stupňů,“ sdělil ČHMÚ na twitteru. Přes den se objeví přeháňky a hlavně na východě i bouřky.

Už v úterý se výrazně ochladí. Z tropických třicítek spadnou teploty na 20 až 25 stupňů. Ve středu pak bude přes den jen kolem 18 až 22 stupňů a v noci na středu mohou teploty klesnout až na 11 stupňů. Poté se ale začne opět oteplovat. Ve čtvrtek teploty stoupnou na 20 až 24 stupňů a v pátek se dostanou na 25 až 29 stupňů. O víkendu očekávají meteorologové návrat k tropickým teplotám, bude 25 až 30 stupňů.

Obloha bude po většinu týdne oblačná. V první polovině týdne bude oblačno až zataženo a ve druhé oblačno až polojasno. Po celý týden se mohou místy objevovat déšť a přeháňky a po většinu dní – kromě středy a čtvrtka – se mohou vyskytnout i bouřky. Vítr bude podle předpovědi vesměs mírný, ale v bouřkách může zesílit.

 

Autor: ČTK