Větrná smršť dnes na Novojičínsku poničila střechy, kapličku a lámala stromy

– Několik hodin dnes hasiči likvidovali následky větrné smršti v místní části Jeseníku nad Odrou – Hraběticích na Novojičínsku. Silný vítr poničil střechy, kapličku a lámal stromy. Nikdo nebyl zraněn. Novináře o tom informoval mluvčí hasičů Petr Kůdela.

„Sedm jednotek hasičů odstraňovalo v sobotu odpoledne až do večera následky větrné smršti, která v Hraběticích s pouhými 20 čísly popisnými poškodila střechy rodinných domků, hospodářských budov či stromy,“ uvedl Kůdela. Dodal, že vítr shodil také kříž z věže tamní kapličky.

„Je malým zázrakem, že se tato událost s vysoko létajícími plechy, křesly či trampolínou obešla bez zranění. Na zahradě u jednoho z rodinných domků náhle spadla i mohutná stoletá lípa. Hasiči ji pořezali. Místy byla ztrouchnivělá, především u kořenů,“ doplnil Kůdela.

V místě pomáhali i lezci, kteří mimo jiné provizorně přibíjeli větrem utrženou střešní krytinu na třetině sedlové střechy. Hasiči odstraňovali i popadané stromy ze silnice. Kvůli větru byla přerušena i dodávka elektrického proudu.

Autor: ČTK

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *