Víkend bude chladný, teplota přes den klesne až na devět stupňů

Zatímco ve čtvrtek ještě meteorologové očekávají teploty až kolem dvaceti stupňů Celsia, o víkendu se dostanou nejvýše na šestnáct stupňů. Už v pátek nejvyšší denní teploty klesnou na čtrnáct až osmnáct stupňů, v sobotu pak na jedenáct až patnáct stupňů a v neděli pouze na devět až třináct stupňů. Jenom na jižní Moravě by podle ČHMÚ mohla teplota vystoupat v neděli až na šestnáct stupňů. V noci mohou teploty o víkendu klesnout až na pět stupňů.

Obloha bude o víkendu zřejmě většinou zatažená. Na sobotu i neděli předpovídají meteorologové oblačno až zataženo. Jen v sobotu by mohlo být místy přechodně polojasno. V sobotu se začnou postupně objevovat přeháňky a v neděli už budou na většině území Česka přeháňky nebo občasný déšť. Na hřebenech hor se v neděli objeví i smíšené srážky.

Na začátku příštího týdne se po chladnějším víkendu zase mírně oteplí. Teploty se budou v celém Česku pohybovat v pondělí kolem deseti až čtrnácti stupňů a od úterý stoupnou na jedenáct až šestnáct stupňů. Nadále však bude zataženo s přeháňkami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *