Víkend bude většinou slunečný s nejvyššími teplotami kolem 25 stupňů

ČTK/Peřina Luděk Praha – Nadcházející víkend bude většinou slunečný. Přeháňky hrozí jen v sobotu ojediněle v severní části Česka. Tropických třicetistupňových teplot se ale lidé nedočkají. Maxima se budou pohybovat kolem 25 stupňů Celsia. Výrazně se oteplí až v příštím týdnu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes se ještě budou teploty v jednotlivých částech Česka podstatně lišit. „Maxima se budou pohybovat v širokém rozpětí od 22 stupňů Celsia na severu Čech až po 33 stupňů Celsia na jihu Moravy,“ uvedli meteorologové na twitteru. Pro jih Moravy proto platí i výstraha před vysokými teplotami a také před nebezpečím vzniku požárů.

V pátek bude v Česku oblačno až polojasno. Na jihovýchodě ale může být obloha i zatažená a místy zaprší, vyloučené nejsou ani bouřky. K večeru se bude vyjasňovat. Nejvyšší denní teploty budou 20 až 24 stupňů Celsia, na jihovýchodě kolem 26 stupňů. Na podobné hodnoty vystoupají teploty také o víkendu.

Sobota by měla být na většině území spíše slunečná a bez deště, pouze na severu a severovýchodě hrozí ojediněle přeháňky, na horách i četnější. V neděli pak už ČHMÚ déšť nečeká nikde. Bude jasno až polojasno, na severovýchodě přechodně oblačno.

Slunečné počasí vydrží i v příštím týdnu, postupně se navíc začne oteplovat. V pondělí by maxima měla být až 29 stupňů Celsia. Od úterý se pak už dostanou přes tropickou třicítku. Do čtvrtka by měly dosáhnout až 35 stupňů Celsia.

počasí

Autor: ČTK