Vysoké teploty vydrží i v dalších dnech, o víkendu se ochladí a bude pršet

VYSOKÉ TEPLOTY VYDRŽÍ I V DALŠÍCH DNECH, O VÍKENDU SE OCHLADÍ A BUDE PRŠET
Tropické třicetistupňové teploty vydrží v Česku i v následujících dnech. Ochlazení očekávají meteorologové až o víkendu. V týdnu se budou objevovat ojedinělé přeháňky či bouřky. Od pátku bude už pršet na většině území, bouřky mohou být o víkendu i silné. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes bude pokračovat letní počasí z předchozích dní. „Odpolední teploty budou stoupat na 29 až 33 stupňů Celsia, na jihu území, zejména na jižní Moravě, může být až 35 stupňů,“ uvedli meteorologové na facebooku. Úterní maxima mají být na 34 stupních, středeční na 32 stupních. Bouřky či přeháňky budou v první polovině týdne ojedinělé, ve středu se budou vyskytovat zejména na jihu a východě Česka.

Ve čtvrtek se nejvyšší teploty opět dostanou nad 30 stupňů, postupně se ale od západu začne zatahovat. V pátek už bude oblačno až zataženo, na většině území se vyskytnou přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle mohou být i silné bouřky. Nejvyšší teploty mají být 31 stupňů.

O víkendu bude obloha zatažená, pršet bude na většině území ČR. Pouze místy a jen přechodně může být polojasno. Nejvyšší denní teploty se zpočátku ještě dostanou na 30 stupňů, od západu se ale postupně ochladí a denní maxima už budou jen 18 až 23 stupňů Celsia.

počasí

Autor: ČTK