Začíná festival Prague Pride, po třech letech opět s průvodem

Účastníci festivalu gayů, leseb, bisexuálů, translidí a dalších sexuálních menšin Prague Pride na mostě Legií, pod kterým 8. srpna 2020 proplouvá loď účastmící se Duhové plavby po Vltavě. Ta v tomto roce kvůli opatřením proti šíření covid-19 nahradila průvod Prahou.ČTK/Říhová Michaela Praha – Dneškem začíná v Praze festival hrdosti leseb, gayů, bisexuálů či translidí (LGBT+) Prague Pride. Po třech letech se letos znovu uskuteční i průvod městem a hudební program na Letenské pláni. Festival se koná do neděle a nabídne desítky hudebních vystoupení, besed, přednášek, výstav, divadelních představení a filmových projekcí. V tiskové zprávě to uvedli pořadatelé akce.

Festival dnes od 18:00 zahájí na Střeleckém ostrově koncerty a další program. Vystoupí české i zahraniční hvězdy a promluví zástupci a zástupkyně Prague Pride. Lidé uvidí vystoupení DJky Elskë, umělecké skupiny Pinkbus, kapely Sado Opera a zpěváka a tanečníka Adama Pavlovčina.

Akce nabídne dále talkshow Pride Voices, kde bude několik osobností LGBT+ komunity sdílet s publikem své životní příběhy. Jednou z novinek bude dvoudenní lidskoprávní konference pro odbornou veřejnost Pride Conference, která bude zaměřena hlavně na životy LGBT+ lidí ve střední a východní Evropy.

Vyvrcholením bude sobotní Duhový průvod, který se v minulých letech neuskutečnil kvůli protikoronavirovým omezením. Zamíří ve 13:00 z Můstku na Letenskou pláň, kde bude pokračovat hudebním a doprovodným programem. Vystoupí například Tom Aspaul či Girli. Celkem se sobotní program bude konat na šesti různých pódiích.

Autor: ČTK