ZAPLAŤTE PARKOVNÉ NA TŘI KLIKNUTÍ – Město Český Brod

Město Český Brod se připojilo k celé řadě dalších měst, ve kterých lze platit parkovné pohodlně a BEZHOTOVOSTNĚ. Od 21. 2. 2022 můžete za parkování zaplatit pomocí služby MPLA.

Pro platbu parkovného pomocí této služby si můžete stáhnout nativní aplikaci MPLA.IO

nebo stačí zadat http://mpla.io do Vašeho internetového prohlížeče. Služba MPLA je navíc propojena s portálem Mapy.cz, takže snadno uhradíte parkovné i z portálu či aplikace Mapy.cz.

Návod na použití jednotlivých aplikací naleznete zde:

Služba MPLA je uživatelsky jednoduchá a přívětivá. Díky ní můžete platit:

  • platební kartou MasterCard, Visa a American Express
  • palivovými kartami CCS a Axigon (Shell Cards, Euro Oil)
  • kartou MPLA
  • Twisto kartou
  • jednorázovou platbou prostřednictvím Google Pay a Apple Pay.

Údaje se vyplňují jednorázově při první platbě. Aplikace si je zapamatuje a bezpečně spravujete pod chráněným přístupem, který využívá ověřené bezpečnostní certifikáty a nemusíte tedy zadávat heslo. Systém města obdrží informaci o úhradě a na účet provozovatele je připsaná platba za parkovné. Platný parkovací status vašeho vozu je také v informačním systému, kde si strážník platnost vašeho parkování ověří prostřednictvím registrační značky vozidla. Žádný parkovací lístek za okno už tedy nepotřebujete. Za vaši platbu parkovného vám na e-mail přijde elektronický účetní doklad se všemi potřebnými náležitostmi.

Stejnou aplikaci pro platbu parkovného můžete použít nejen v Českém Brodě, ale také v Praze, Brně a celkem ve více než 60 lokalitách. V nejbližším okolí lze takto parkovné uhradit například v Pardubicích, Kolíně, Říčanech, Mladé Boleslavi a Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi.

V blízkosti parkovacích míst, ve výlohách obchodů, na samotných parkovacích automatech a lavičkách bude umístěn QR kód, který vaši platbu ještě zjednoduší.