Zastupitelé pražských Lysolají odvolali Hlubučka z postu starosty

K odvolání Hlubučka z postu starosty neměl žádný z přítomných sedmi zastupitelů městské části připomínky a všichni pro tento krok hlasovali. V čele radnice městské části na severu metropole byl Hlubuček od roku 2010. Do zastupitelstva Lysolají tehdy kandidoval jako nezávislý kandidát, o čtyři roky později pozici obhájil jako kandidát STAN.NOVOU STAROSTKOU JE MALEČKOVÁ
V zastupitelstvu městské části Praha-Lysolaje je devět zastupitelů včetně starosty a dvou místostarostů. Všichni jsou za STAN. Přítomno bylo sedm členů zastupitelstva. Kromě Hlubučka na jednání zastupitelstva nepřišel ani jeho partner Jiří Karvánek. První místostarostka Lysolají Dana Malečková byla jednohlasně zvolena starostkou.

Radnice letos podle schváleného rozpočtu hospodaří s příjmy 85,6 milionu a výdaji 83,6 milionu korun. Na investice je vyčleněno sedmdesát milionů korun. Nyní v Lysolajích vzniká komunitní centrum, v němž bude mimo jiné mateřské centrum a ordinace, a nové ulice s náměstím v části Dolina.

PODROBNOSTI KAUZY
Hlubuček kvůli kauze korupce v DPP rezignoval v minulém týdnu na funkci náměstka pražského primátora a člena rady hlavního města a vzdal se členství v dozorčí radě Pražských služeb a dopravního podniku. Rezignoval rovněž na všechny stranické funkce včetně pozice na kandidátní listině STAN pro podzimní volby do pražského zastupitelstva, kde figuroval na třetím místě.

Hnutí STAN mu ve středu 15. června, kdy byl pražský komunální politik zadržen, pozastavilo členství ve straně. Hlubuček do hnutí STAN vstoupil v roce 2016, před rezignací byl členem předsednictva a celostátního výboru hnutí a předsedou jeho pražské organizace.

Kriminalisté podnikli razii na pražském magistrátu a dalších místech včetně budov DPP minulou středu a následně kvůli hospodaření DPP obvinili 11 lidí. Policie tvrdí, že skupina obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky.