Žhavé novinky od společnosti Apple budou k vidění už za měsíc!

Už za měsíc se můžeme těšit na očekávanou vývojářská konferenci WWDC (Worldwide Developers Conference), na které se již tradičně ukážou nové operační systémy pro zařízení s všeobecně známým a oblíbeným logem nakousnutého jablka. Na akci se navíc představí i nové tablety a počítače na které je zvědavé ne jedno oko návštěvníka.

Konference WWDC bude probíhat v kalifornském Cupertinu, konkrétně přímo v hlavním sídle Apple Park, a to od pondělí 5. června do pátku 9. června. Jak už samotný název akce napovídá, cílit bude především na vývojáře, ale na své si přijde i široká veřejnost. Celá akce by totiž již tradičně měla odstartovat konferenci, na které bude představena celá řada novinek od značky Apple.

„Zapište si do kalendářů vzrušující týden technologií a komunity. Buďte mezi prvními, kdo se dozví nejnovější informace o platformách, technologiích a nástrojích Applu. Budete mít také příležitost spolupracovat s odborníky společnosti Apple a dalšími vývojáři. Vše on-line a zdarma“ zmiňuje společnost na oficiálních stránkách akce.

Stejně jako tomu bylo v minulých letech i  zde bude na prvním místě software. Kromě nové generace operačního systému iOS, který využívají chytré telefony iPhone, se očekává také nová platforma macOS pro stolní počítače a notebooky a  také pro systém tabletů iPadOS. Čas bude věnován také  platformám pro televizní systémy, chytré hodinky, tedy tvOS a watchOS a v neposlední řadě budou s největší pravděpodobností představeny novinky z vývoje autorských čipů Apple M2, které společnost už teď úspěšně používá v některých modelech nově uvedených počítačů.

 

Autor/ka fotografie: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/apple-iphone-ipad-zarizeni-236086/