Čas dovolených se kvapem blíží, kam si našinci nejčastěji jezdí užívat letních radovánek ?

Každoroční klasiky…

Chorvatsko: Chorvatsko je dlouhodobě jednou z nejpopulárnějších destinací českých turistů. Nabízí nádherné pláže, azurové moře, historická města jako Dubrovník a Split, a také možnosti pro aktivní dovolenou, jako je potápění, plachtění a pěší turistika.

Itálie: Itálie je další oblíbenou destinací pro české turisty. Města jako Řím, Florencie a Benátky nabízejí bohatou historii, kulturu a umění. Pobřeží Amalfi a ostrov Sicílie jsou známé svými malebnými plážemi a azurovým mořem.

Španělsko: Španělsko je oblíbenou destinací pro dovolenou jak na pláži, tak i pro poznávání kultury. Barcelona s Gaudího architekturou, Madrid s bohatými muzei a památkami, a také slavné pláže Costa del Sol a Costa Brava jsou mezi českými turisty vyhledávané.

Rakousko: Rakousko je populární destinací pro zimní i letní dovolenou. Lyžování v Alpách, procházky po Vídni a Salcburku, a relaxace u jezer jako je Wolfgangsee a Hallstätter See jsou oblíbené aktivity českých turistů.

Francie: Francie je známá svými ikonickými památkami, jako je Eiffelova věž v Paříži, zámek Versailles a Katedrála Notre-Dame. Kromě toho jsou francouzské pláže na jihu země, jako je Côte d’Azur a Normandie, velmi oblíbené.

Řecko: Řecko je rájem pro milovníky slunce a historie. Ostrovy jako Santorini, Mykonos a Kréta nabízejí úchvatné pláže a tradiční bílé domy s modrými střechami. Athény jsou plné antických památek, včetně Akropole.

 

Kam u nás?

Český ráj: Český ráj je oblast nacházející se v severovýchodní části Čech, která je známá svými skalními útvary, pískovcovými skalami, romantickými zříceninami hradů a malebnými lesy. Turisté sem přijíždějí za krásnou přírodou, možnostmi pěší turistiky a cykloturistiky.

Moravský kras: Moravský kras je krasová oblast v jižní Moravě, která je proslulá svými jeskyněmi a propastmi. Nejznámějšími lokalitami jsou Punkevní jeskyně s Macochou a Kateřinskou jeskyní. Tato oblast láká návštěvníky na prohlídky jeskyní, turistiku a cykloturistiku.

Adršpašsko-teplické skály: Tato skalní oblast se nachází východně od Krkonoš a je považována za jedno z nejkrásnějších skalních měst v Česku. Skalní útvary mají různé tvary a jsou obklopeny lesy, což poskytuje skvělé možnosti pro pěší turistiku a horolezectví.

Lednice-Valtice: Lednicko-valtický areál se nachází v jižní Moravě a je zapsán na seznamu UNESCO. Tento komplex zahrad, parků a zámků je známý svou architekturou, romantickou atmosférou a rozsáhlými vinicemi. Oblast je ideální pro procházky, cykloturistiku a ochutnávky vín.

Mikulov: Mikulov je malebné město na jižní Moravě, které se nachází v blízkosti rakouských hranic. Je známé svou bohatou historií, malebným historickým centrem, hradem a vinicemi. Turisté sem přicházejí prozkoumat okolní vinice, ochutnat místní vína a procházet se po malebných uličkách.

 

Pro cestovatele „fajnšmekry“

Island: Island je ostrov ležící mezi Severním ledovým oceánem a Atlantským oceánem. Je známý svými geotermálními prameny, vodopády, ledovci a jedinečnou přírodou. Turisté sem přijíždějí za možnostmi prozkoumávání sopečných krajin, lázněmi v přírodě, pozorováním polární záře a turistikou.

Vietnam: Vietnam je země v jihovýchodní Asii, která nabízí různorodé zážitky. Od malebných pláží na pobřeží, přes nádherné zelené rýžové terasy v Sapa až po historická města jako Hanoj a Ho Či Minovo Město. Vietnam láká turisty na poznání kultury, tradiční kuchyni a krásnou přírodu.

Maroko: Maroko je exotická země v severní Africe s bohatou kulturou, fascinujícími tržišti, tradičními medinami a malebnými pouštními krajinami. Marrákeš, Fes a Casablanca jsou populárními destinacemi pro prohlídku historických památek a poznávání místního života.

Kambodža: Kambodža je země v jihovýchodní Asii, která je známá zejména svými chrámy v Angkor Wat. Tento historický komplex je největším náboženským památkovým místem na světě. Kromě toho Kambodža nabízí tropické pláže, rozlehlé jezera a příležitosti k poznávání místní kultury.

Jižní Afrika: Jižní Afrika je země s bohatou divokou přírodou, rozmanitými ekosystémy a jedinečnou faunou a flórou. Národní parky, jako je Krugerův národní park, nabízejí možnosti safari a pozorování velkých zvířat, jako jsou lvi, sloni a nosorožci. Kromě toho je Jižní Afrika známá také pro své nádherné pláže, město Kapské Město s ikonickým Mys Dobré Naděje a historické vinice.

 

Autor/ka fotografie: Pixabay: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-slunecny-osoba-plaz-33622/