Tipy pro zimní radovánky

Jarní prázdniny jsou v plném proudu a termín letošních pro Prahu východ se pomalu blíží. Už máte plány v období od 19. do 25. února kam vyjet za sněhem, užít si zimní radovánky a nezapomenutelné zážitky v přírodě?

Pro sportovce a milovníky zimy je lyžování a snowboarding tou nejlepší aktivitou. Sjezdovky různých úrovní obtížnosti nabízejí výzvu pro každého a i v Čechách je na výběr z mnoha možností.

Nejdelší sjezdovkou je Rondo v krušnohorském areálu Klínovec. Vznikla spojením areálů Klínovec, Boží Dar a Neklid a svým návštěvníkům nabízí 5200 metrů dlouhou trať po mírném terénu s převýšením 500 metrů. Oproti Rondu kratší, ale přesto dlouhá a příjemná, je „Lázeňská“ sjezdovka. Je to modře značená sjezdovka v Jáchymově, 3400 metrů dlouhá, vhodná pro rodiny s dětmi, která vás naláká na krásné výhledy do krajiny.

Koncem minulého roku byla otevřena na Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem nová trať, kde si můžete vychutnat jízdu dlouhou 3,7 km. Horský resort Dolní Morava vám také nabídne zábavnou trať s klopenkami, terénnémi vlnami a tunely – Snow fun trail, snowpark s překážkami a skoky pro zkušené jezdce nebo snow cross track. Chcete si užít večerní lyžování? Na sjezdovce Kamila si můžete, ve vybrané dny v týdnu, užít čerstvě urolbovaného svahu i po setmění.

Další volbou na výlet do hor by mohla být modro-červená trať ve Skiareálu Ramzová v Jeseníkách s délkou 3260 metrů.

Skiareál Kouty nad Desnou na Moravě láká na modrou sjezdovku, která měří 3050 metrů s převýšením 520 metrů a nabízí celkem 11,5 km délky sjezdovek.

Skvělé podmínky nabízí také skiareál Rokytnice nad Jizerou, který se pyšní pozvolnou modrou sjezdovkou s názvem Turistická. Je ideální pro děti a pro ty, kteří chtějí vypilovat své lyžařské dovednosti. Pokročilejší pak mají k dispozici červenou FIS sjezdovku s délkou 2540 metrů.

Cílem zimních výletů ale může být kterýkoliv ze skvěle vybavených skiareálů v Krkonoších, na Šumavě, Jeseníkách, Beskydech, Krušných horách. Pokud nechcete za sněhem cestovat daleko, i v okolí Prahy lze nalézt několik míst, které disponují sněhovými děly a jsou tak v provozu navzdory nedostatku sněhu.

Jedním z nejznámějších středisek v blízkosti Prahy je Monínec. Leží asi 60 km od Prahy uprostřed Čech v oblasti zvaná Česká Sibiř. Návštěvníkům nabízí dvě červené sjezdovky o celkové délce 1800 metrů, hotelovou sjezdovku a snowpark. Areál funguje každý den od 9:00 do 16:00 a můžete si užít i večerní lyžování, které probíhá od 18:00 do 21:00 hodin.

Lyžařský areál Chotouň, leží asi 20 km od Prahy a jsou zde k dispozici čtyři vleky. Dvě “Pomy” o délce 300 a 280 metrů s převýšením 50 m, malý dětský vlek a lyžařský pás pro nejmenší lyžaře. Areál je v provozu denně od 9 do 21 hodin. Sjezdovky jsou vybaveny umělým osvětlením, které umožňuje večerní lyžování.

Znáte sjezdovku v Mnichovicích? Na Šibeničním vrchu je uměle zasněžovaný lyžařský svah Bobeš, vhodný pro děti a začátečníky. K dispozici je také dětské lano Mikeš 100 m nebo sněžný kolotoč Pašík. Provozní doba areálu je o víkendu od 10 – 17 hodin. Večerní lyžování je možné v sobotu od 18 – 21 hodin.

Zimní sporty a radovánky nabízejí širokou škálu zážitků pro každého. Ať už jste milovník adrenalinu nebo preferujete klidnější aktivity a zvolíte si jako zábavu bobování, sáňkování nebo bruslení, zimní období je ideálním časem k tomu, abyste se vypravili do přírody a užili si čas s rodinou a přáteli. Neváhejte a vyrazte během jarních prázdnin do přírody, abyste si užili skvělé zimní dobrodružství!

Autor/ka obrázku: Freepik.com